Logowanie

Kunena Najnowsze Posty

Ostatnie z galerii

Statystyki

8103020
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
3255
4185
28413
32872
61285
130119
8103020

23.04%
8.07%
3.50%
0.64%
0.25%
64.50%
Online (15 minutes ago):50
48 guests
2 members

Twoje IP: 18.205.60.226

Topic-icon Rybki w Okręgu Skierniewickim

Więcej
1 rok 1 tydzień temu - 1 rok 1 tydzień temu #20109 przez Alex
Alex stworzył temat: Rybki w Okręgu Skierniewickim
Od ponad dwóch lat spinninguję w O/Piotrkowskim i powiązanych porozumieniami Sieradzkim i Częstochowskim Wcześniej łowiłem w O/Nadnoteckim i Poznańskim. Niestety jestem mocno zawiedziony rybostanem w tych okręgach i pomyślałem o przeniesieniu się od nowego roku do Skierniewic. Niestety nie znalazłem na Forum nic ciekawego o łowiskach O/Skierniewickiego, a przecież to też okolice Łodzi. Czy ktoś z koleżanek i Kolegów spinninguje na wodach tego Okręgu?
O ile mi wiadomo, to Skierniewice mają zawarte porozumienie z Ciechanowem, więc i wody tego okręgu leżą w kręgu moich zainteresowań.
W szczególności interesują mnie zalewy w okolicach Głowna i rzeka Bzura, na jakie rybki (spinningowe) można liczyć w tych łowiskach?
Nie proszę o wskazywanie konkretnych miejscówek, ale jeśli ktoś mógłby cokolwiek "skrobnąć" w temacie rybek, będę bardzo wdzięczny.:)
Ostatnia edycja: 1 rok 1 tydzień temu przez Alex.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 1 tydzień temu #20110 przez mistrzu53
mistrzu53 odpowiedział w temacie: Rybki w Okręgu Skierniewickim
Witam
Swego czasu wędkowałem na PZW Skierniewice. Mogę Ci polecić zalewy w Rawie mazowieckiej (Tatar) i 3 małe zbiorniki w okolicy Koluszek. Bogdanka, Rochna, Lisowice. Będę miał chwilę to napiszę coś więcej.
Pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Alex

Więcej
1 rok 1 tydzień temu #20112 przez Alex
Alex odpowiedział w temacie: Rybki w Okręgu Skierniewickim
Dzięki. Też miałem na uwadze te zalewy koło Koluszek, wędkowałem na nich w latach 50-tych i 60-tych, ale wówczas spławikówką. Teraz wyłącznie spinning, a konkretnie casting w zakresie od UL do M, a doszły mnie słuchy że na Rochnie i Bogdance jest zakaz spinningowania, więc raczej nie brałem ich pod uwagę w przyszłorocznych planach.
Będę bardzo wdzięczny za wszystkie podpowiedzi.

Więcej
1 rok 1 tydzień temu #20116 przez kolegapzw
kolegapzw odpowiedział w temacie: Rybki w Okręgu Skierniewickim
Zalew Tatar może zostać spuszczony ze względu na wymagany remont jazów. Nie wiadomo jeszcze kiedy.

Więcej
1 rok 1 tydzień temu #20136 przez BONZO 11
BONZO 11 odpowiedział w temacie: Rybki w Okręgu Skierniewickim
Ten rok wyjątkowy dla okręgu skierniewickiego,ponieważ podpisał sporo porozumień z takimi okręgami jak:Białystok,Biała Podlaska,Ciechanów,Chełm,Kielce,Lublin,Radom,Słupsk,Siedlce i Tarnobrzeg.Olbrzymi wybór akwenów(niestety nie skorzystałem osobiście,choć plany były).
Co do samego okręgu skierniewice,to również jest duże pole do manewrów.Jeśli spinning to cała Bzura aż do ujścia Wisły:piękne jazie ,klenie to pewne zdobycze.Trudniej o szczupaka ,czy sandacza- ale trafiają się tak jak sum,rapa ,czy gruby okoń.Polecam dziką Rawkę,bo ta potrafi zaskoczyć podobnymi rybkami,a i nierzadko kropkiem.Na niej raczej ustawiam się jesienią za szczupłym,ale gdy nic się nie dzieje to miło też zabawić się z BT,bo jest gruba płoć i solidny leszcz.Mroga i Skierniewka-tu głównie szukam klonków i okoni.Są może nienajwiększe,ale trafiają się też porządne rodzynki.
Na temat zbiorników stałych mam słabszą wiedzę (po prostu wolę tajemnice rzeki),ale to co mogę sugerować to faktycznie zalew Tatar w Rawie ,szczególnie Górny.
Solidne szczupaki ,czy sandacze-tylko jak wszędzie trzeba trafić ten właściwy czasokres.
Ziemiary k.Bolimowa też spory i rybny zbiornik-tylko ta hałaśliwa autostrada dokucza.
Rydwan-duży pożwirowy akwen,dla mnie zagadka.Określany jako trudny wędkarsko,ale ryby są i to niemałe.to chyba najbliższa lokalizacja jeśli szukasz blisko od Głowna.
Poza tym gro mniejszych zbiorników także wybór szeroki.
Jeśli owe porozumienia będą miały kontynuację, to jeśli ktoś dysponuje dużą ilością czasu do spędzenia nad wodą,to szczerze mogę polecić ten okręg(mimo że o porozumienia z piotrkowskim i mazowieckim cały czas trudno).Jeśli będę w stanie to zawsze coś podpowiem.

Więcej
1 rok 1 tydzień temu #20138 przez Alex
Bardzo dziękuję. O taką podpowiedź mi chodziło. Też preferuję rzeki i planuję w przyszłym roku "zwiedzić" szczególnie Bzurę i Rawkę.

Więcej
1 rok 5 dni temu #20154 przez KONKAZ
KONKAZ odpowiedział w temacie: Rybki w Okręgu Skierniewickim
W tym roku zapłaciłem za Skierniewice. Powiem Ci warto. Najbardziej kompetentną osobą do wypowiedzi w tym temacie jest Kryspin. Miałem w planie odwiedzić Bzure - i w planach została. :) Na Rawce jest różniście. Od syfu z rybami po park z rybami. :)

Więcej
4 miesiąc 3 tygodni temu - 4 miesiąc 3 tygodni temu #21574 przez Alex
W piątek byliśmy nad Bzurą koło Łowicza, wody po kostki, a ryb zatrzęsienie, ale nie jestem pewien czy bez lupy dostrzeżecie je na zdjęciu:
Załączniki:
Ostatnia edycja: 4 miesiąc 3 tygodni temu przez Alex.

Więcej
4 miesiąc 3 tygodni temu #21575 przez Adrian3023
Adrian3023 odpowiedział w temacie: Rybki w Okręgu Skierniewickim
Wyciągnął Pan coś?

ONLY C&R!!!!!

Więcej
4 miesiąc 3 tygodni temu #21582 przez Alex
Niestety, nic poza zielskiem...:(

Ps
Nie ma PANÓW na Forum...!!!;)
The following user(s) said Thank You: Adrian3023

Więcej
4 miesiąc 3 tygodni temu #21584 przez m_ar
m_ar odpowiedział w temacie: Re:Rybki w Okręgu Skierniewickim
Alex w takich warunkach mucha jest niezastąpiona ;)

Więcej
4 miesiąc 2 tygodni temu - 4 miesiąc 2 tygodni temu #21585 przez Alex
Alex odpowiedział w temacie: Re:Rybki w Okręgu Skierniewickim
Niestety, "mucha" dla mnie to najwyższa szkoła jazdy, podziwiam muszkarzy, ale nigdy nie opanowałem tej sztuki, choć gdy byłem chłopakiem próbował mnie nauczyć tej metody mój chrzestny, zapalony muszkarz.
Wydaje mi się, że na taką wodę będą również dobre przynęty powierzchniowe przystosowane do unikania zaczepów (nie piszą o antyzaczepach) takie jak gumowe żabki i żaby:
przezbrojone w jeden hak:
jerkbait.pl/uploads/monthly_05_2019/post...1557208009_thumb.jpg
Ale nie mieliśmy ich ze sobą. Następna próba właśnie z użyciem przezbrojonych JAXON Frog.;)
Ostatnia edycja: 4 miesiąc 2 tygodni temu przez Alex.

Więcej
4 miesiąc 1 tydzień temu #21628 przez BONZO 11
BONZO 11 odpowiedział w temacie: Re:Rybki w Okręgu Skierniewickim
Ciekawość mnie zżarła i dziś zawitałem przelotem na Bzurę(most Kompina).Faktycznie ryb od groma i to w każdym możliwym gatunku.Woda co prawda niezbyt wysoka jak wszędzie,ale rybom widocznie to nie przeszkadza.Smigałem z obrotówkami i kilka okoni udało się wydłubać,3 szczupaczyny niewymiarowe(ale widziałem solidne sztuki).Sporo jazia i klenia i porządne leszcze,jednak nie udało mi się żadnego skusić.Miałem weekend spędzić na Pilicy lub ZS,ale chyba obiorę kierunek Bzura.

Więcej
4 miesiąc 1 tydzień temu - 4 miesiąc 1 tydzień temu #21629 przez Alex
Alex odpowiedział w temacie: Re:Rybki w Okręgu Skierniewickim

BONZO 11 napisał: (...) Miałem weekend spędzić na Pilicy lub ZS,ale chyba obiorę kierunek Bzura.

Słusznie, wczoraj byliśmy we dwoje nad Sulejowskim. Woda niska, zielska nadmiar. W sumie trzy brania, jeden sandacz zbyt słabo zacięty, drugie zerwany okoń zacięty ledwo za skórkę, trzecie odgryziony ogonek różowego rippera...:( Ryby niby są, bo ukleje wyskakiwały pięknymi wachlarzami, ale drapieżniki niezbyt chętne do współpracy.
Ostatnia edycja: 4 miesiąc 1 tydzień temu przez Alex.

Więcej
4 miesiąc 1 tydzień temu #21654 przez Alex
W piątek wybraliśmy się nad Lisowicki, tragedia, już dwa lata rozgrzebane i nic się nie dzieje. Szkoda takiej fajnej wody, ale nie ma się czemu dziwić ONI wszystko potrafią zepsuć... :angry:
Później byliśmy nad Bogdanką. 3 godziny bez brania, za to pływały jakieś submarine, podobno tołpygi, ale to nie jest ryba spinningowa... :(

Czas generowania strony: 0.502 s.

Strona korzysta z plików cookies oraz innych technologii w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuję pliki cookies
EU Cookie Directive Module Information