Logowanie

Kunena Najnowsze Posty

Ostatnie z galerii

Statystyki

7619713
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
3563
5381
27271
35358
110910
156418
7619713

24.43%
7.83%
3.64%
0.66%
0.27%
63.16%
Online (15 minutes ago):86
82 guests
4 members

Twoje IP: 18.232.124.77
× Witamy na naszym forum,przywitaj się !

Podziel się z nami i naszymi użytkownikami, kim jesteś, czym się interesujesz i dlaczego postanowiłeś do nas dołączyć.

Serdecznie zapraszamy wszystkich nowych członków naszej społeczności i mamy nadzieję że zagościsz u nas na dłużej!

Topic-icon Sezon Muchowy 2019

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #20928 przez pawelz
pawelz odpowiedział w temacie: Re:Sezon Muchowy 2019
Jazie (te lepsze) powinny ruszyc sie po 15.05. Ale wczesniej licze na bolki.

Proszę Zaloguj , aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #20929 przez Ricco
Ricco odpowiedział w temacie: Re:Sezon Muchowy 2019
A mnie martwi mała woda czy Jaź duży się pokaże. Chrusty latają kalduki już od dawna w wodzie a jazie nie aktywne. Źle to wróży. Ja bym szukał ryby powyżej zalewu. Albo poniżej Inowłodza.

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #20930 przez pikeft
pikeft odpowiedział w temacie: Re:Sezon Muchowy 2019
Na rafie w Inow mam info od Przemka w weekend się gotowało od dużej ryby,niestety nic nie zbierały.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Nie znam się,łowię na duże przynęty,ludzie mówią że ryby pozabijam......

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #20931 przez świeży
świeży odpowiedział w temacie: Re:Sezon Muchowy 2019
Te ryby które widział Przemek to na 100% świnki!One tam co roku, w tym okresie baraszkują.Są rekordowych rozmiarów. Na spin nie reagują, ale niestety na robaka da się złowić!Padają sztuki ponad 50cm!!

Spin,mucha.kropki:) [img]http://flyfishprofessiona?ls.com/demarteu.gif

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #20932 przez pawelz

Ricco napisał: A mnie martwi mała woda czy Jaź duży się pokaże. Chrusty latają kalduki już od dawna w wodzie a jazie nie aktywne. Źle to wróży. Ja bym szukał ryby powyżej zalewu. Albo poniżej Inowłodza.

Rysiu, mala woda i jej kolor to rzeczywiscie problem.
Ale to ze jazie nie reaguja na chrusta to w zasadzie norma. Od 20 lat lowie na Pilicy i wiekszy jaz poza sporadycznymi przypadkami, ruszal sie dopiero po 15 maja. A takie wyloty chrusta sa nie pierwszy raz. Nie raz sie wkurzalem, ze robily falstart i zamiast w polowie maja lecialy na koniec kwietnia.
Problem w tym, ze kiedys bylo widac duzo wiecej drobnego jazia (taki 20-25 cm) i ten zaczynal juz w kwietniu, ale tez gdzies znikal na poczatku maja.
Schemat zawsze byl ten sam. Od polowy kwietnia (a zdazaly sie lata gdzie juz na poczatku kwietnia) pokazywal sie drobny jazik, bardzo plochliwy ale do zlowienia.
Znikal jakos tak na poczatku maja i nastepowaly 2 tygodnie posuchy po czym ruszal sie ten normalny. Bylo kilka sezonow innych gdzie duzy jaz pojawil sie juz 1 maja ale to wyjatki.
Pisze oczywiscie o odcinku Pilicy od ZS do Tomaszowa.
The following user(s) said Thank You: Andrzej59

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #20933 przez pikeft
pikeft odpowiedział w temacie: Re:Re:Sezon Muchowy 2019

świeży napisał: Te ryby które widział Przemek to na 100% świnki!One tam co roku, w tym okresie baraszkują.Są rekordowych rozmiarów. Na spin nie reagują, ale niestety na robaka da się złowić!Padają sztuki ponad 50cm!!

Prócz pisanych świnek napewno były grube klenie,bolki i leszcze.

Wysłane z mojego SM-A605FN przy użyciu Tapatalka

Nie znam się,łowię na duże przynęty,ludzie mówią że ryby pozabijam......

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #20934 przez budi9
budi9 odpowiedział w temacie: Re:Sezon Muchowy 2019
Ja nie lowie na muchę ale wczoraj byłem na Pilicy na wysokim brzegu aż do wysokiego napięcia do 19 godziny woda martwa po 19 zaczęło się dziać widziałem piękne ryby jak zbierały z powierzchni to robactwo co latało na smurzaki nie reagowały nawet na te najmniejsze więc założyłem woblera do twitchingu 4 cm i podziałało dwa spady w pierwszych rzutach myślę że durze jazie bo takich do 35 cm złowiłem 6 szt tracenia przynęty było sporo ale nie do zacięcia więc może ta informacja pomoże kolegom łowiącym na muchę pozdrawiam
The following user(s) said Thank You: Andrzej59, Szczypek

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #20941 przez Szczypek
Szczypek odpowiedział w temacie: Re:Sezon Muchowy 2019
Dzisiaj kolejny dzień nad wodą. Miałem nie jechać bo prognozy były słabe. Rano jak się przebudziłem stwierdziłem że nie ma tragedii więc na szybko dokręciłem parę nimfek i nad wodę.
Wiatr trochę wiał Ale do zniesienia. Zameldowało się parę płotek i wzdręg.
Następne branie czuć już było w ręce. Mocne kopnięcie. Przycinam, chwilę mam rybę po czym odpływa z przynętą. Kolejne 2 branie zostaje potargany przez ryby. Nawet ich nie widziałem. Zmiana przyponu na troszkę grubszy. Kolejne branie zacinam i znowu siłowanie. Ale tym razem dwa wdechy i spokojnie starałem się zmęczyć rybkę. Po chwili jest już na brzegu. Piękna płoć, choć myślałem, że to jaź. (Sami oceńcie). Cieszę się jak dziecko, fotka i ryba wraca do wody.
Znowu siada parę mniejszych płotek i wzdręg.
Następne branie i mam wrażenie że zaczepiłem kłodę. Ale zaraz zaczyna się jazda i już wiem że mam fajną rybę :)
Znowu dwa wdechy i staram się ją choć trochę zmęczyć. Odjeżdża kilka razy i wydaje się że robi co chce. Ale powoli opadła z sił i udało podciągnąć ją do brzegu. Przy podbiedraku odjeżdża ostatni raz i po chwili ląduje już na brzegu. Trzęsą się jak galaretka. Takiej ryby na muchówce jeszcze nie miałem. Piękny leszcz. Znowu szybka fota i do do wody.
Doławiam jeszcze dwie płocie i uciekam do domu z bananem na paszczy :)

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
The following user(s) said Thank You: Ricco, Pietras, Don-Giorgio, pawelk, Andrzej59, m_ar, pikeft

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #20942 przez brt3
brt3 odpowiedział w temacie: Re:Sezon Muchowy 2019
Szczypek,to rzeczne ryby czy zalewajki?

Je?li mnie niema na forum to jestem na rybach.

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #20943 przez Szczypek
Rozlewiskowe :)

The following user(s) said Thank You: brt3

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #20944 przez m_ar
m_ar odpowiedział w temacie: Re:Sezon Muchowy 2019
Ładnie ładnie. Miejscówkę w tym roku znalazłeś fajną. Brawo ty

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka
The following user(s) said Thank You: Szczypek

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #20969 przez brt3
brt3 odpowiedział w temacie: Re:Sezon Muchowy 2019
Dziś atak na Pilicę. Jedynie na szynie coś żyje.
Jak dla mnie to lipa straszna.

Je?li mnie niema na forum to jestem na rybach.

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #20993 przez pawelz
Pilica ponizej ZS jeszcze sie nie obudzila. Nie widac wiekszej ryby na wodzie. Sam drobiazg w dodatku kompletnie ignorujacy nimfy.
Sucha skubia, ale to zenada. Rybki 10-15 cm, Choc jednego fajnego jazika mialem na wedce. Ale zakladam ze to przypadek.

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #20994 przez Szczypek
To Jak jazie mają nas w okolicach płetwy odbytowej to żeby wkręcać się w klimat majówki podeślijcie foty z przygotowań
boleniowo szczupakowych, co kręcicie itp :)

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #20995 przez Ricco
Ricco odpowiedział w temacie: Sezon Muchowy 2019
Paweł i właśnie to mnie martwi. Duże jazie ŁAPAŁEM na nimfe od połowy Kwietnia. Teraz dwa potargania i to wszytko.

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #20996 przez pawelz
pawelz odpowiedział w temacie: Sezon Muchowy 2019
Swego czasu duzo ryb z wiosny lowilismy wlasnie na nimfe. Glownie plocie i jazie. Jazie moze nie za wielkie, ale miarowki.
Ale wowczas woda wygladala zupelnie inaczej jak obecnie. Do poczatkow czerwca byla krystalicznie czysta. !!!.
Odkad lowie na Pilicy na muche, zauwazylem jedna prawidlowosc. I nie chodzi mi o szyne ale dol rzeki.
Zeby dobrze polowic woda MUSI byc niska i czysta. Nawet w dobrych czasach nigdy nie polowilem na metnej czy podniesionej wodzie.
Pamietam jeden rok, gdzie z Jackiem i Kamilem lowilismy bardzo duzo ryb wiosna na Pilicy jakies 500 m ponizej szyny. Na nimfy.
Ale woda byla taka, ze widzialem ryby na zoltym piasku z odleglosci 5-8 m. Cale lawice. Lowilo sie niemal na upatrzonego. I nie byly to ulomki. Plocie ktore po braniu ciezko bylo odroznic o dobrego jazia. A i leszczyki sie trafialy choc nie takie jak Szczypka :).
Teraz woda to szambo, to i ryby nie biora.
PS. Szczypek, przygotowywac sie nie ma co :). Bialych streamerow z dywanu troche kazdy ma, wystarczy zylka 0.25 i hajda na wode. Tylko ryby musza sie pokazac, a z tym jak widac jest kiepsko.

Więcej
3 miesiąc 3 tygodni temu #21005 przez Ricco
Wyskoczyłem na trzy godzinki wynik bardzo słaby.
Parę płotek , przyklejone są do dna zero aktywności na powierzchni. Okonia zero.
Załączniki:
The following user(s) said Thank You: Andrzej59, m_ar, Szczypek

Więcej
3 miesiąc 2 tygodni temu #21013 przez Andrzej59
Andrzej59 odpowiedział w temacie: Sezon Muchowy 2019
Witam w domu !!!
Wreszcie przestanę Was zadręczać i wkurzać:whistle:
Czy ktoś mi podpowie, gdzie jutro(sobota) mogę w Tomaszowie opłacić kartę wędkarską to może w niedzielę gdzieś wyskoczę z muchą ?

Więcej
3 miesiąc 2 tygodni temu #21014 przez Ricco
Andrzej w wędkarskim sklepie. W Tomaszowie ul Piekarska albo Świętego Antoniego . Pozdrawiam.

Więcej
3 miesiąc 2 tygodni temu #21015 przez Andrzej59
Andrzej59 odpowiedział w temacie: Sezon Muchowy 2019
Dzięki Rysiu, już kupiłem. Do zobaczenia nad wodą

Czas generowania strony: 0.515 s.

Strona korzysta z plików cookies oraz innych technologii w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuję pliki cookies
EU Cookie Directive Module Information