Logowanie

Kunena Najnowsze Posty

Gościmy

Ostatnie z galerii

Statystyki

8828741
Dzisiaj
Wczoraj
Ten tydzień
Poprzedni tydzień
Ten miesiąc
Poprzedni miesiąc
Wszystkie dni
3109
3351
6460
30908
132947
155914
8828741

21.22%
7.99%
3.29%
0.61%
0.24%
66.65%
Online (15 minutes ago):41
40 guests
one members

Twoje IP: 34.238.190.122

Topic-icon Czy można teraz wędkować

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu #22463 przez Alex
Alex stworzył temat: Czy można teraz wędkować
Rozsądne rozważania:

Pozytywne stanowisko MSW:
The following user(s) said Thank You: Jarek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu #22472 przez Jarek
Jarek odpowiedział w temacie: Czy można teraz wędkować
I wszystko jasne, także Paweł śmiało możesz w pojedynkę jechać na ryby :)

Wystarczy chcieć, a chcieć to móc :)
The following user(s) said Thank You: Alex

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu #22474 przez Ricco
Ricco odpowiedział w temacie: Czy można teraz wędkować
Bezpieczniej na rybach niż w Markecie .

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu #22480 przez pawelz
pawelz odpowiedział w temacie: Czy można teraz wędkować
Wiem juz ze mozna jechac. Nawet we dwoch. Dzwonilem na policje , bo jakas gowniarzeria urzadzila sobie trening pilki noznej na Lechii. I przy okazji pytalem czy mozna.
Pierwsze pytanie do mnie bylo, czy bez ryb moge zyc :) i czy jest mi to niezbedne do funkcjonowania. Nie mniej jednak, Pani powiedziala, ze moge jechac i policja nic nie zrobi.
PS. Rysiu nad woda bezpieczniej, ale do marketu niestety MUSISZ isc a na ryby juz nie koniecznie. I jestem pewien, ze za moment zaostrza przepisy na takie jak np w Rosji czy Niemczech i nawet na ryby nie bedzie wolno.
Niestety to czym nas karmia w telewizji to tylko czubek gory lodowej tego co dzieje sie naprawde :(.

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu #22481 przez Ricco
Ricco odpowiedział w temacie: Czy można teraz wędkować
Tak to prawda to dopiero początek.

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu #22482 przez Alex
Alex odpowiedział w temacie: Czy można teraz wędkować

Ricco napisał: Tak to prawda to dopiero początek.

… i to chyba nawet nie "koniec początku" :(

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu - 1 miesiąc 3 tygodni temu #22483 przez brt3
brt3 odpowiedział w temacie: Czy można teraz wędkować
Jest źle. Firmy się zamykają. Popatrzyłem trochę w TV i resztka włosów mi wypadła.
Moja branża,tzn.moja i Rysia natomiast rozkwita.
Jeszcze tylu zamówień nie było.
Tak jak pisałem do Przema na priw. „Wojna to najlepszy interes”
Niestety nie ma się z czego cieszyć.

Je?li mnie niema na forum to jestem na rybach.
Ostatnia edycja: 1 miesiąc 3 tygodni temu przez brt3.

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu #22484 przez Andrzej59
Andrzej59 odpowiedział w temacie: Czy można teraz wędkować
Z tego co czytam to od dzisiaj już po rybach.
U mnie jeszcze wolno więc zaraz idę...

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu #22485 przez Alex

Andrzej59 napisał: Z tego co czytam to od dzisiaj już po rybach.(…)

Nie wędkuję z plaży, nie wędkuję z bulwaru, nie wędkuję w parku... Czyli mogę wędkować!

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu - 1 miesiąc 3 tygodni temu #22486 przez Jarek
"Zakaz korzystania z parków, plaż, bulwarów, promenad i rowerów miejskich

Wprowadzamy także do odwołania zakaz przebywania na plażach i terenach zielonych, pełniących funkcje publiczne. Zakaz dotyczy więc parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych i zoologicznych, czy ogródków jordanowskich. Ostatnie doświadczenia pokazują, że są to miejsca, w których dochodzi do gromadzenia się ludzi, a tym samym – do zwiększenia szans na zakażenie.

Z tego też powodu ograniczamy możliwość korzystania z rowerów miejskich."

Jeżeli uznamy że otoczenie rzeki to publiczne tereny zielone, to nie wolno tam przebywać i tym samym mamy zakaz wędkowania :(

Ostatnia edycja: 1 miesiąc 3 tygodni temu przez Jarek.

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu #22488 przez Alex
Zgodnie z art. 233 Konstytucji swobody wynikające z Art. 52.1 (wolność poruszania się po terytorium RP) mogą być ograniczne w czasie stanów nadzwyczajnych (wojenny, klęski żywiołowej, wyjątkowy). Ograniczenia muszą być wprowadzane ustawą, a nie rozporządzeniem i musi być to zgodnie z konstytucją!!!
www.arslege.pl/ograniczenia-wolnosci-i-p...yczajnych/k15/a5468/
www.lexlege.pl/konstytucja-rzeczypospolitej-polskiej/art-52/
Czy wprowadzono stan wyjątkowy, a choćby stan klęski żywiołowej? NIE, bo wówczas nie mogłyby odbyć się wybory!!!
Czy zakazy i ograniczenia wprowadzone rozporządzeniami są prawomocne? NIE, bo w myśl zacytowanych przepisów mogą być wprowadzane wyłącznie ustawami!!!
Czy można wędkować? TAK, bo wprowadzone zakazy i ograniczenia nie mają mocy prawnej!!!

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu #22490 przez pawelz
pawelz odpowiedział w temacie: Czy można teraz wędkować
Alex, masz racje, ale idac tym tropem, teoretycznie wszyscy mozemy wyjsc na ulice i robic co sie chce. Tyle tylko ze na dobre to nikomu nie wyjdzie.
Wiec albo lykniemy ta gorzka pigulke i mimo ze niezgodne z prawem, ale to jednak ograniczenia i bedziemy je stosowac bez wyjatkow, albo zapanuje anarchia, w koncu wprowadza stan wyjatkowy i wtedy dopiero bedzie kupa.
Wiec mimo, ze masz racje, jednak jestem zwolennikiem wprowadzenia tych przepisow w zycie. Powiem wiecej, do wielu debili strzelalbym bez ostrzezenia, mimo ze to tez niezgodne prawem.

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu #22493 przez Dizzy
Dizzy odpowiedział w temacie: Czy można teraz wędkować
Włosi, Hiszpanie, Francuzi też wychodzili z takiego założenia .... kto im zabroni ... przecież jest swoboda...

oprócz aktów prawnych mamy jeszcze coś takiego jak zdrowy rozsądek ... nie wszyscy ale ... na szczęście większość ma

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu #22495 przez Jarek

Alex napisał: Czy można wędkować? TAK, bo wprowadzone zakazy i ograniczenia nie mają mocy prawnej!!!

Tak, ale kare zapłacisz w trybie administracyjnym natychmiast i może Ci nie starczyć na adwokata żeby wygrać :unsure:

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu #22496 przez Dizzy
A tu mamy przytaczany przez Alexa par.52
pkt 3 - proponuję przeczytać

...Art. 52. Konst.
Zasada wolności poruszania się
1.
Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu.
2.
Każdy może swobodnie opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
3.
Wolności, o których mowa w ust. 1 i 2, mogą podlegać ograniczeniom określonym w ustawie.
4.
Obywatela polskiego nie można wydalić z kraju ani zakazać mu powrotu do kraju.
5.
Osoba, której pochodzenie polskie zostało stwierdzone zgodnie z ustawą, może osiedlić się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na stałe.

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu #22497 przez Dizzy

Dizzy napisał: A tu mamy przytaczany przez Alexa par.52
pkt 3 - proponuję przeczytać

...Art. 52. Konst.
Zasada wolności poruszania się
1.
Każdemu zapewnia się wolność poruszania się po terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz wyboru miejsca zamieszkania i pobytu.
2.
Każdy może swobodnie opuścić terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
3.
Wolności, o których mowa w ust. 1 i 2, mogą podlegać ograniczeniom określonym w ustawie.
4.
Obywatela polskiego nie można wydalić z kraju ani zakazać mu powrotu do kraju.
5.
Osoba, której pochodzenie polskie zostało stwierdzone zgodnie z ustawą, może osiedlić się na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej na stałe.

ustawa z dnia 31 marca 2020 r. o zmianie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw;

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu #22498 przez Jarek

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu #22501 przez Don-Giorgio
Don-Giorgio odpowiedział w temacie: Czy można teraz wędkować
Skoro nie możemy wędkować to niech PZW odda za składkę

Pasja uszczęśliwia.

Więcej
1 miesiąc 2 tygodni temu #22502 przez Bolen67
Bolen67 odpowiedział w temacie: Czy można teraz wędkować
Ciekaw jestem tylko jednego. Zalozmy, ze wirus bedzie trwal jeszcze z pol roku. I co wtedy? Czy beda nas izolowali w domach przez kolejne miesiace??? Rozumiem zakaz spacerow w parkach miejskich i deptakach. Ale spacer z wedka nad woda to nieporozumienie. Kazdy wedkarz szuka zawsze ustronnego miejsca. Z wyjatkiem betonow...

Jeśli chcesz być szczęśliwy godzinę - upij się. Jeśli chcesz być szczęśliwy trzy dni - ożeń się. Jeśli chcesz być szczęśliwy całe życie - zostań wędkarzem.

Więcej
1 miesiąc 2 tygodni temu - 1 miesiąc 2 tygodni temu #22504 przez SzymonK
SzymonK odpowiedział w temacie: Czy można teraz wędkować
Cześć Panowie,
nie wędkuję od 2 lat, ale ciągle czytam to forum, a ostatnio z racji dużej ilości wolnego czasu zamierzam przeprosić się z wędkami.

Ale wracając do tematu, to formalnie nie ma zakazu wędkowania, choć takie interpretacje można było usłyszeć z ust różnych urzędników czy ministrów. Ale jeszcze kilka dni wcześniej ten sam zapis interpretowano inaczej, to są tylko ich życzenia.
Przepisy te są wydane podobno na podstawie ustawy o epidemii z 2008 r, a pozwala ona na "ograniczenie określonych sposobów przemieszczania się".
Czyli np. mogą zakazać lub ograniczyć podróż komunikacja miejską, chodzenie piechotą w parach, jazdę na rowerze, itd.
Ale nie mogą ograniczyć przemieszczania się ze względu na cel tej podróży, albo czas jej trwania, czyli po żarcie do sklepu można, ale po fajki i wódę (tylko) to już nie, na spacer tak, ale krótki, i inne podobne bzdety. To jest przepis wydany bezprawnie i choć wiem, że będą próbowali wlepiać za to mandaty, to należy ich po prostu nie przyjąć i poczekać na sprawę w sądzie.
Poza tym, dla was może to być zaspakajanie niezbędnych potrzeb związanych z bieżącymi sprawi życia codziennego (bo właśnie pokłóciłem się z żoną i potrzebne mi to było, żeby ochłonąć i nie zwariować, gdybym został w domu mogłoby się to dla kogoś skończyć śmiercią).
Ale nie będzie trzeba aż takich tłumaczeń używać, bo ten przepis jest po prostu bezprawny i na 99% sąd mandatu nie nałoży.
I nie jest to tylko moje zdanie, ale wielu prawników a także np. Rzecznika Praw Obywatelskich

Natomiast zakazy przebywania w określonych miejscach mogli wprowadzić i one obowiązują, ale łąki nad Pilicą ani nie są lasem, parkiem, bulwarami, ani terenami publicznymi.

Stanu wyjątkowe z powodu nieposłusznych wędkarzy czy innych ludzi też nie wprowadzą, bo powody dla których go nie wprowadzają są zupełnie inne, wybory, odszkodowania dla biznezu, niemożność zdjęcia ze stanowiska obecnej prezes SN w czasie stanu wyjątkowego, a to dla nich bardzo ważne. Wiec jeżeli wprowadzą stan wyjątkowy to nastąpi to po 30 kwietnia i po podmianie prezesa SN, a nie dlatego, że złapią kogoś na rybach.

Wiecie przecież, że zakaz wędkowania (w pojedynkę) z powodu epidemii jest irracjonalny, wiecie że szansa na mandat nad Pilicą poza miastem jest praktycznie żadna, że tego mandatu i tak na 99% nie zapłacicie, że nawet jeśli to chyba nie są kosmiczne kwoty.

Przeszedłem się dziś po betonach w godzinach przedobiadowych, ani 1 wędkarza, po obiedzie przeszedłem się nad Pilicą między jazem a przystanią - 2 wędkarzy, a jeszcze kilka dni wcześniej co najmniej 5 - 10. Ludzie się wystraszyli mandatów, moim zdaniem zupełnie bez sensu, za chwilę jeszcze sklepy wędkarskie zbankrutują z powodu braku klientów.
Przecież epidemia będzie się rozwijać i potrwa co najmniej kilka miesięcy, nie wiem czy w takiej sytuacji poluzują te ograniczenia, wytrzymacie bez ryb, a być może niektórzy również bez pracy? Nie dajcie sobie kitu wciskać.
Ostatnia edycja: 1 miesiąc 2 tygodni temu przez SzymonK.
The following user(s) said Thank You: Jarek, Alex

Czas generowania strony: 0.593 s.

Strona korzysta z plików cookies oraz innych technologii w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Akceptuję pliki cookies
EU Cookie Directive Module Information